כשעו"ד ואדריכל נפגשים בפורטוגל

הביקוש ההולך וגדל מצד ישראלים רבים להשקעות נדל"ן בפורטוגל מקבל מענה מקצועי ומדויק מחברת יורופה נדל"ן מקבוצת פורטוגליס, המשווקת בבלעדיות עשרות פרויקטים אטרקטיביים ברחבי המדינה. בראיון מיוחד מספר עו"ד אמיר תלמי, מנכ"ל משותף של יורופה נדל"ן, על שוק הנדל"ן המשגשג והליווי הצמוד שמקבלים המשקיעים בדרך להגשמת חלום שכולו רווח נקי

רחל נחמה-עבדי
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אדריכל אסף מולכו (מימין) ועו"ד אמיר תלמי
אדריכל אסף מולכו (מימין) ועו"ד אמיר תלמי צילום: מור נחום
רחל נחמה-עבדי
תוכן שיווקי

בין אם מדובר בדירת מגורים מפנקת או בית נופש, נכס בחו"ל הוא החלום האולטימטיבי של ישראלים רבים. אם בעשור האחרון, רכישת נכסים בחו"ל בכלל ובאירופה בפרט, שברה שיאים חסרי תקדים, בולט מעל כל אלה הביקוש לרכישות נכסים בפורטוגל, שהפכה בשנים האחרונות לשחקן מרכזי בעולם הנדל"ן בזכות היותה יעד תיירותי נחשק, במקביל להשקעות נרחבות מצד המדינה בתחבורה ובתשתיות מתקדמות.

על הצורך הזה בדיוק עונה חברת יורופה נדל"ן מקבוצת פורטוגליס, המספקת ללקוחותיה חבילת השקעה היקפית וכוללת, החל משלב איתור הנכס הפוטנציאלי מתוך מגוון הפרויקטים הקיימים, הכנת תוכנית עסקית, הסכם הרכישה מול היזם המקומי, ליווי משפטי ופיננסי, מימון והתאמת משכנתא ועד לשירותים משלימים - הן בשלבי הרכישה (עיצוב פנים, ליווי וייעוץ אדריכלי מלא) והן לאחר הרכישה כגון ניהול ותפעול הנכס.

פרויקט אלמדה בפורטו הדמיה צילום: Indetails

עו"ד יוסי יצחק, יו"ר פעיל של קבוצת פורטוגליס – הקבוצה הגדולה והמובילה בתחום האזרחות הפורטוגלית בישראל, מעיד כי החל משנת 2015 גילו עשרות אלפי ישראלים את פורטוגל, רובם במסגרת מימוש זכותם להתאזרחות בפורטוגל כצאצאי מגורשי ספרד ופורטוגל.
"אנו בקבוצת פורטוגליס זיהינו את העניין הרב שפורטוגל יוצרת בישראל, לא רק כיעד תיירותי חם, אלא גם כיעד מוביל להשקעות נדל"ן אטרקטיביות במיוחד, בליבה של אירופה המערבית וכשער לעולם", אומר יצחק. "לאור הביקוש והצורך, הקמנו את חברת יורופה שזרוע אחת שלה היא יורופה VIP המספקת שירותים ייעודים בפורטוגל למתאזרחים החדשים: הנפקת ת.ז. ודרכון, פתיחת חשבון בנק, רישום נישואין וכיו"ב. זרוע אחרת, יורופה נדל"ן, משווקת כאמור בישראל נכסי נדל"ן חדשים ואטרקטיביים באזורי ביקוש בפורטוגל".

השקעה משתלמת
הביקוש לרכישת דירות בפורטוגל, כפי שמעיד עו"ד אמיר תלמי, מנכ"ל משותף - יורופה נדל"ן, הולך וצובר תאוצה. אפילו שנת הקורונה אשר שינתה תחומים רבים בחיינו, לטוב ולרע, חיזקה את המגמה. "יש באז מאוד גדול בתחום ההשקעות מעבר לים בכלל ובפורטוגל בפרט, המשתקף במספר רב של מתעניינים ורוכשים", אומר עו"ד תלמי. "רק בשנה האחרונה, עם כל המורכבויות והקשיים בתקופת הקורונה מכרנו ללקוחות ישראלים בפורטוגל למעלה מ-20 נכסים, והתופעה הזו מתרחבת כל הזמן ליותר ויותר מעגלים. אנשים שומעים ממכרים ומבני משפחה שרכשו מיורופה נדל"ן דירות בפורטוגל ומבינים שלא מדובר רק ברעיון נחמד אלא בהחלט בהשקעה מניבה".

ההיענות הגדולה לבצע רכישות נובעת מהמומחיות והבקיאות שיש לנציגי יורופה ולעומדים בראשה בשוק הנדל"ן המקומי. עו"ד תלמי, שניהל בעבר את השיווק והמכירות בחברת יזמות והשקעות בפורטוגל, הינו בעל ניסיון וידע עשיר בייזום, השקעות וניהול פרויקטים ועסקאות נדל"ן.

כמנכ"ל משותף ליורופה נדל"ן, האדריכל אסף מולכו, מציג ניסיון רב ומוכח בהובלת הליכי ייזום ותכנון מורכבים בארץ, אמון על בחירת ובחינת הפרויקטים המיועדים לשיווק.

מהו היתרון של יורופה בשוק הנדל"ן מעבר לים?
"הידע והיכולת שלנו להנגיש ללקוח המעוניין לרכוש דירה בחו"ל את כל התהליך. זיהינו מגמה שהחלה לפני כארבע שנים של אנשים המעוניינים להשקיע ברכישת נכס, אך מתקשים למצוא בארץ אלטרנטיבה ראויה ולכן פונים לחיפוש אפיקי השקעה אלטרנטיבים בחו"ל. יחד עם רצון זה, קיימים לא מעט חששות ואנחנו שמנו לנו למטרה לייצר תבנית מכירה כוללת המאפשרת לרוכש לבצע השקעה מסוג זה באופן פשוט, מונגש ואחראי, כאשר אנו מלווים אותו כתף אל כתף".

ומדוע דווקא פורטוגל?
"בחמש השנים האחרונות פורטוגל חווה שגשוג כלכלי הנובע בעיקר מרנסנס תיירותי. המדינה כבר שבע שנים ברציפות מוכתרת ע"י ה- World Travel Awards כיעד התיירותי הטוב והמבוקש ביותר בעולם. כך, מענף התיירות המשגשג צמחה גם תנופה עסקית של גופים כלכליים גדולים הנחשפים לפורטוגל, ומכאן בעצם הכל מתגלגל והופך להיות כדאי גם לרוכשי נכסים ומשקיעים שונים. מעבר לנתונים האלה, השקעה בפורטוגל היא השקעה אטרקטיבית בעקבות רמת הביטחון הגבוהה בהשקעה במערב אירופה, בכלכלה צומחת ובמערכת משפטית ואדמיניסטרטיבית מסודרת ומובנית. הנכס נרשם בטאבו על שם הרוכש, ולא משנה אם הוא אזרח פורטוגלי, ישראלי, אירופאי או אחר. גם מבחינת אטרקטיביות המחירים - עם הון עצמי של כ-70,000 יורו, לא נמצא כמעט אלטרנטיבות ראויות לרכישת נדל"ן מעבר לים, ואילו בפורטוגל הדבר מתאפשר, בין היתר, בשל תנאי מימון מצוינים מהבנקים המקומיים. ככלל, משקיעים זרים, אפילו ללא אזרחות אירופאית, מקבלים די בנקל מימון של עד 70% ממחיר הנכס. אנו, ביורופה נדל"ן, מיומנים בתהליך ויודעים לנהל אותו עבור לקוחותינו תוך הנגשת כל השלבים ממשרדינו בתל אביב: משלבי ההסכם מול היזם, דרך סימולציות המימון ועד שלב ניהול הנכס לאחר המסירה. היתרון שלנו הוא כוח קנייה גדול ומשמעותי, צבר נכסים רחב, שיתופי פעולה מקומיים, עבודה מול הבנקים הגדולים, ובראשם BCP Millennium, וכמובן היכולת להשיג מימון בריביות אטרקטיביות".

לגור באזור ההיסטורי של פורטו
רכישת נכסים בפורטוגל באמצעות יורופה נדל"ן קורצת במיוחד לישראלים רבים בזכות מאגר נכסים ייחודי ומגוון המשווק בבלעדיות וללא דמי תיווך בכל רחבי המדינה.

באיזה מקום בפורטוגל תמליץ היום ללקוח להשקיע ברכישת נכס?
"אין ספק שעיר הבירה ליסבון היא עיר מיוחדת ומרהיבה ביופייה, אבל מבחינת השקעה, כפי שאנו רואים את הדברים, כרגע יש בה פחות פרויקטים במחירים אטרקטיביים. לפיכך, המלצתנו הינה להשקיע בערים כמו פורטו או בחבל אלגארבה בדרום המדינה. בפורטו לדוגמה אנחנו משווקים בימים אלה את פרויקט אלמדה, פרויקט מיוחד בלב ההיסטורי של העיר. במרחק 7 דקות הליכה מהפרויקט נמצא רחוב הקניות המפורסם Santa Catarina ובסמוך אליו נפתח בימים אלה בהשקעת ענק שוק אוכל מרהיב Bolhao Market. תחנת הרכבת Faria Guimaraes הנמצאת במרחק 2 דקות הליכה מאפשרת חיבור נוח לשאר מוקדי העניין בעיר. תמהיל הדירות בפרויקט מגוון - החל מדירות סטודיו ועד דירות שלושה חדרים, כשלכל הדירות מוצמדת חניה ויחידת אחסון המהווים מצרך נדיר במרכז העיר. חשוב להדגיש שמי שאמון על הבנייה בכל שלביה, כולל תקופת הבדק, הינו הקבלן הפורטוגלי המוביל גבריאל קוטו, בעל ותק וניסיון של עשרות שנים. שיווק הפרויקט החל לפני כארבעה חודשים כאשר מסירת הדירות, ש-50% מהן כבר נמכרו לישראלים, מתוכננת לעוד עשרה חודשים".

אתם משווקים מן הסתם גם פרויקטים שבנייתם עדיין לא החלה.
"כמובן. יש גם פרויקטים לקראת עלייה לקרקע, וכאן חשוב להדגיש שאנחנו לא משווקים פרויקטים שאין עבורם היתרים. יתרה מזאת, כל הפרויקטים עוברים בדיקת נאותות ע"י אחד ממשרדי עורכי הדין הגדולים בפורטוגל כדי להימנע מ'הפתעות' כמו חריגות בנייה או דיירים מוגנים ולכן תהליך השיווק מתחיל רק לאחר קבלת אור ירוק ממשרד עורכי הדין. כמובן שבפרויקטים מסוג זה נהנים הרוכשים ממחירים אטרקטיביים השמורים לשלב הפרי סייל בלבד".

מה המסר שלך למשקיעים פוטנציאלים?
"בראש ובראשונה, חשוב לנו להדגיש כי כל אחד, גם עם הון עצמי נמוך יחסית, יכול להגשים חלום ולרכוש נכס אטרקטיבי. הליווי האישי והמדויק שלנו, המותאם לכל רוכש, מאפשר להשקיע באופן אחראי ובטוח בפורטוגל שנמצאת בשנים האחרונות בצמיחה יוצאת דופן. יורופה נדל"ן מבית קבוצת פורטוגליס - הפועלת בפורטוגל בחמש השנים האחרונות, מרכזת ידע, ניסיון, קשרים ובסיס אדמיניסטרטיבי, ניהולי ואסטרטגי חשובים שאין שני להם בתחום השקעות הנדל"ן".

לפרטים כנסו לאתר: youropa