עורך דין אייל פפר |

אובדן כושר עבודה: כך תמצו את זכויותיכם

מהו אובדן כושר עבודה? באילו מקרים נוכל לתבוע את חברת הביטוח? באילו מקרים נוכל לתבוע את קרן הפנסיה בטענת אובדן כושר עבודה, ומה הקשר לעיסוק שלכם? עו"ד אייל פייפר ממשרד פייפר כהן עושה לכם סדר בנושא

לידור יעקב, תוכן מקודם
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
עורך דין פפר
צילום: Chalirmpoj Pimpisarn - Dreamstime
לידור יעקב, תוכן מקודם
תוכן שיווקי

במציאות הישראלית בה אנו מוצאים את עצמנו כל יום בתאונות דרכים או תאונות עבודה או לפעמים במחלות שרק הולכות ומתגברות מיום ליום שכן התחלואה במדינת ישראל עולה מידי יום ביומו בהתמדה, אנו שואלים את עצמנו מי ישלם או מי יפצה אותנו שעה שנאבד את כושר העבודה, או מי יפצה אותנו בעת אובדן כושר? האם זו תהיה חברת הביטוח שתשלם לנו פיצוי על אובדן כושר עבודה, או מתי קרן הפנסיה תשלם לנו פיצוי על אובדן כושר? או בכלל, באיזה מקרים חברת הביטוח תעשה את הכל כדי להקשות עלינו ולא לשם את הפיצוי של אובדן כושר עבודה אשר מגיע לנו על התשלומים הרבים שאנו משלמים לחברת הביטוח, ורק שתפצה אותנו בשעת צרה של אובדן כושר עבודה או יכולת לעבוד ולפרנס אותנו.

בשעת משבר – אובדן כושר עבודה הינה גלגל הצלה

אדם המאבד את יכולתו לעבוד ולהשתכר, מכל סיבה שהיא, עשוי להיות זכאי לתגמולי אובדן כושר עבודה, מביטוח לאומי וכן מחברת הביטוח, במידה ויש לו פוליסת ביטוח פרטית הכוללת אובדן כושר עבודה, או לחלופין אותו אדם מבוטח בקרן פנסיה בה העבודה בה הוא עובד. מהו אובדן כושר עבודה? באילו מצבים אדם זכאי להיות מוכר כמי שאיבד את כושר עבודתו? ומהו הסעיף הקטן והבעייתי "עיסוק סביר אחר" ואילו סוגי פגיעות עשויות למנוע מכם להמשיך ולעבוד בעיסוק שלכם? או איך נצא מהגדרה של קרן פנסיה אשר קובעת הגדרה קשה לתשלום לאובדן כושר והיא הגדרה של כל עיסוק, כלומר מספיק שאתה יכול להיות שומר בישיבה ולבצע עבודה פשוטה רק כדי שקרן הפנסיה בה אנו מבוטחים כדי שקרן הפנסיה לא תשלם לנו ותשלח אותנו לחפש מקורות אחרים שיממנו אותנו על רקע אובדן כושר העבודה, הכל בשעת המשבר החמורה, בה אנו מצויים בסטרס גדול ולחץ נפשי ומועקה לא נעימים.

אובדן כושר עבודה מהו?

עובד שבשל מצבו הבריאותי אינו מסוגל להמשיך לעבוד בעיסוקו, יכול להגיש תביעה למוסד לביטוח לאומי או לחברת הביטוח בה הוא מבוטח לצורך הכרה באובדן כושר עבודה. ביטוח אובדן כושר עבודה בביטוח הלאומי הוא ביטוח לו זכאים כל אזרחי המדינה. את התביעה לאובדן כושר לביטוח לאומי אפשר להגיש לביטוח לאומי על רקע תביעת נכות כללית אם אנו סובלים ממספר מחלות אשר מקשות עלינו את הכושר לעבוד או על רקע תאונת עבודה אם מדובר בתאונה שקרתה בעבודה.

אובדן כושר עבודה בביטוח לאומי ובחברות הביטוח

ישראלים רבים מרחיבים את הביטוח דרך חברות הביטוח ובכך מבטיחים לעצמם פיצויים נרחבים יותר בעת הצורך. ואף יתרה מכך, היום במציאות של מדינת ישראל בה קרן פנסיה הפכה לביטוח חובה לכל מעסיק ולכל עובד כמעט כולנו מבוטחים על אובדן כושר עבודה על ידי קרן הפנסיה. לכן לא אחת אנו נתקלים בהרבה מאוד מבוטחים שנמצאים במצוקה גדולה מאוד, אם זה עקב אובדן כושר על רקע מחלה, על רקע תסמונת הכאב הכרוני מה שנקרא "cprs", או אובדן כושר עבודה על רקע מחלת נפש ופוסט טראומה או בכלל שאובדן כושר העבודה ממנו אנו סובלים נגרם לנו מפגיעת ראש, חבלת ראש אורגנית. המשותף לכל אותם מבוטחים שהם שוכחים לא אחת שהם מבוטחים דרך מקום העבודה בקרן פנסיה ולא אחת הם אף לא יודעים איך להתמודד עם טענת אובדן כושר העבודה בקרן הפנסיה.

ברור שעל מנת שהמבוטח יוכל להגיש תביעה לקבלת תגמולי אובדן כושר עבודה, עליו להוכיח כי הוא איבד את היכולת לעבוד במקצוע שלו, בצורה מלאה או חלקית. השאלה היותר קשה היא מה צריך להוכיח המבוטח שמבוטח בקרן פנסיה על מנת שיפוצה באובדן כושר עבודה, ומה צריך להוכיח המבוטח אשר מבוטח בפוליסת ביטוח פרטית לא בקרן פנסיה על מנת שיהיה זכאי לפיצוי כספי בעת קרות אובדן כושר. בין שני סוגי הביטוח קיים הבדל גדול מאוד, ורק הכנה טובה מאוד של התובע והבנת ההבדלים בין פוליסות עשויה לזכות את המבוטח בפיצוי על אובדן כושר עבודה, או בפיצוי על אובדן כושר עבודה לטווח ארוך, הכל על רקע הבעיות הרפואיות מהם סובל התובע שתובע את תביעת אובדן כושר העבודה.

אובדן כושר עבודה חלקי לעומת מלא

אובדן כושר העבודה יכול להיות חלקי, בכל מקרה בו אדם נאלץ להפחית את שעות עבודתו עקב מצב בריאותי לפחות ב-25%, ועד 74%, ובהתאם ייקבעו לו תגמולי כושר עבודה חלקיים, בהתאם לשיעור אחוזי הנכות שייקבעו לו. אובדן כושר עבודה מלא, כלומר חוסר יכולת של המבוטח לעבוד, הינו מצב בו קיימת לאדם נכות של 75% ומעלה.

מה הסיכוי להכרה באובדן כושר עבודה?

עד לכאן ההגדרות של קרן פנסיה או חברת הביטוח שקובעות מי זכאי לפיצוי כספי על רקע אובדן כושר עבודה נראות ממש פשוטות, אולם שוב צריך לראות את הגדרות הפוליסה, האם הפוליסה מכסה אובדן כושר תעסוקתי? בכלל אחת השאלות היותר חשובות היא האם קיים הבדל בסיכוי לתבוע אובדן כושר על רקע מחלות שונות מהם התובע סובל כמו למשל השאלה מה יהיה הסיכוי לתבוע אובדן כושר עבודה על רקע פוסט טראומה? מה יהיה הסיכוי לתבוע אובדן כושר על רקע פיברומיאלגיה? או מה הסיכוי ולאיזה תקופה יזכה מבוטח לפיצוי של אובדן כושר עבודה אשר מאושפז בבית חולים שקומי?.

שוב על השאלות הקשות האלו ננסה לענות, שכן הכל תלוי בסוג הביטוח לאובדן כושר עבודה בו הנך מבוטח, הכל תלוי איך תגיש את התביעה ואיך תציג את הטענות שלך לחברת הביטוח. אבל תחילה בוא ננסה לענות על שאלות אחרות כדי לעשות סדר בבלאגן בין הפוליסות השונות לאובדן כושר ובין סוגי הביטוחים הרבים לאובדן כושר עבודה.

ביטוחים פרטיים – שימו לב לאותיות הקטנות

חברות הביטוח הן גוף שלא ממהר לשלם למבוטחיו, ולצערנו חברות הביטוח פועלות כיום במגוון דרכים על מנת להקטין את הסיכוי שיצטרכו לשלם למבוטחים תגמולים ופיצויים במקרה של פגיעה. אחת הדרכים בהן פועלות חברות הביטוח הינן "האותיות הקטנות" שבתנאי הפוליסה. למעשה, חברות הביטוח מוסיפות כיום לפוליסות אובדן כושר עבודה הגדרה, לפיה אובדן כושר עבודה ייקבע לאדם כאשר הוא אינו מסוגל להמשיך לעבוד בעיסוקו או בכל עבודה אחרת התואמת את כישוריו והשכלתו. משפט זה פותח פתח לחברת הביטוח להתנער מהצורך לשלם למבוטח את התגמולים המגיעים לו בגין אובדן כושר עבודה, בטענה כי המבוטח יכול לעסוק בעיסוקים אחרים, הגם שאינו במקצוע שבו עסק עד כה.

מהו הפתרון לכך?

שימו לב איזו סוג פוליסה אתם רוכשים, וכמובן ההמלצה היא להעזר בעורך דין מומחה תביעות כושר עבודה, שיסייע לכם במיצוי זכויותיכם. אולם ללא קשר אם בחרתם להיות מיוצגים על ידי עורך דין לתביעות אובדן כושר עבודה, בוא ננסה לענות שאלות שונות כמו למשל סוג פוליסת אובדן כושר עבודה, פוליסת עיסוק ספציפי או פוליסת ביטוח כל עיסוק, מה ההבדל, ושוב איפה הסיכויים שלי לקבל פיצוי על אובדן כושר עבודה ולמה?

פוליסת "כל עיסוק" לעומת "פוליסה עיסוקית"

אובדן כושר עבודה "כל עיסוק" משמעו שהמבוטח יזכה להכרה כמי שאיבד את כושר עבודתו אך ורק במקרה בו נקבע כי המבוטח אינו יכול לעבוד כלל, בכל עבודה שהיא. פוליסת כל עיסוק היא הפוליסה בה אנו מבוטחים שעה שאנו מגישים תביעה לאובדן כושר עבודה לקרן פנסיה בה אנו מבוטחים. למעשה, בפוליסה זו הכי קשה לתבוע אובדן כושר שכן פוליסה זו יוצאת מנקודת הנחה הכי פשוטה, בוא נראה מה העבודה הכי פשוטה שאותו תובע יכול לעשות ואם נמצא שאותו תובע לתביעת אובדן כושר עבודה מסוגל לבצע את אותה עבודה, מה שאנו קוראים עבודה הכי פשוטה על רקע הפגיעות שלו, אז הוא יהיה כשיר לעבוד ולא יזכה בפיצוי כל שהוא מקרן פנסיה, למעשה, בעזרת ההגדרה הקשה של קרן פנסיה שעה שמגישים תביעות לקרן פנסיה חייבים להיות מאוד יצירתיים ולחשוב איך לפסול את הטענה של כל עיסוק.

פוליסה עיסוקית, לעומת זאת, היא כזו המותאמת לעיסוק הספציפי של המבוטח. כך, במקרה שבו המבוטח נפגע, יהיה עליו להוכיח שאין ביכולתו להמשיך ולעבוד בעיסוק בו עסק קודם והוא יהיה זכאי לקבלת התשלומים החודשיים הקבועים מחברת הביטוח. ככלל, ההמלצה לכל בעל מקצוע הינה לרכוש ביטוח אובדן כושר עבודה עיסוקי.

אובדן כושר עבודה על רקע בעיות אורתופדיות

באחד התיקים שהגיעו למשרד היה תובע שסבל מבעיות בכתף אחת. הכתף גרמה לו לכאבים קשים. הוא בחר להגיש תביעת אובדן כושר על רקע הבעיה בכתף, וכמובן שחברת הביטוח טענה שהוא מסוגל לעבוד בכל עבודה. היה עלינו לבדוק את הסיבות האמיתיות למה אותו לקוח הפסיק לעבוד. אכן כשחקרנו אותו גילינו שיש לו פריצות דיסק קשות, אשר מקשות עליות לעבוד. כתוצאה מפריצות הדיסק הרבות יש ימים רבים שהוא נעדר מהעבודה על רקע קשיים תפקודיים לא פשוטים, יש לו כאבי ראש מקבציים אשר מקשים עליו את היכולת לקום בבוקר, וככל שחקרנו אותו הרשימה של הבעיות הרפואיות אשר מקשות עליו לעבוד רק הלכה וגדלה, והתוצאה מבעיה לא פשוטה על כתף, כתף קפואה, הגענו לשלל בעיות לא פשוטות בכלל שכולם מקשים עליו לעבוד. עכשיו נשאר לנו להתמודד עם שאלה אחרת והיא איך אנו פוסלים את הטענה של עבודה בכל עיסוק. לשאלה זו אין תשובה ברורה או איזה דרך שאם נבצע אותה, נוכל בוודאות לקבל פיצוי ברור מחברת הביטוח, אולם לא אחת תיקים כאלה של תביעת אובדן כושר עבודה על רקע שלל בעיות רפואיות, נופלים על רושם. ככל שהרושם אותו נייצר בוועדה יהיה חיובי יותר, הסיכוי שלנו לקבל פיצוי ביחד עם שלל הבעיות הרפואיות מהם אנו סובלים רק ילך ויגדל. ואין זה המקרה היחיד הסבוך ככל שיש לנו ויהיו לנו טענות רפואיות משמעותיות לבסס עליהם את תביעת אובדן כושר העבודה, כך תביעת אובדן כושר עבודה בקרן הפנסיה הופכת להיות פשוטה יותר, ולא אחת עורך דין תביעות אובדן כושר עבודה לסייע לכם ולהקל עליכם את הדרך לקבל את הפיצוי לאובדן כושר עבודה.

אובדן כושר עבודה בקרב מורים

מורה בבית הספר או גננת שאיבדה את יכולת הדיבור ואינה יכולה לעבוד כמורה או גננת, תזכה לכספי הביטוח במידה וברשותה פוליסה עיסוקית, כדורגלן שנפגע באופן בלתי הפיך ברגלן יהיה גם הוא זכאי להכרה באובדן כושר עבודה וכו'. למשל, באחד המקרים בהם טיפל המשרד היה מדובר באיש מכירות שסובל מדכאון בעטיו הוא סבל מאובדן כושר עבודה. כאשר איש המכירות הגיע למשרד, ראיינו אותו, שאלנו אותו שאלות רבות, התוצאות היו שהעבודה של איש המכירות אופיינה בפגישות רבות, נסיעות רבות לחו"ל, ניהול מערך לקוחות גדול של מאות לקוחות, אחריות על מערך השיווק. לכן ברור לכולם שאם אותו איש מכירות סובל מדכאון בינוני, או פוסט טראומה שמקשה עליו לצאת מהבית, לראות אנשים, או אפילו מעלה לו את לחץ הכל כתוצאה ממאמצים רבים, התוצאה היא שהוא לא כשיר לעבוד והוא יהיה זכאי לפיצוי מחברת הביטוח על רקע אובדן כושר.

פוליסה עיסוקית – למי זה מתאים?

אם כך, מדוע למה לא כולם רוכשים פוליסה עיסוקית? הסיבה הראשונה היא כי פוליסה עיסוקית יקרה יותר מפוליסת 'כל עיסוק'. סיבה נוספת הינה כי כיום ישנם מגוון מקצועות פיזיים ומסוכנים שעליהם חברת הביטוח אינה מציעה כיסוי בפוליסה עיסוקית. ככלל, פוליסה עיסוקית מתאפשרת כיום בעיקר עבור עובדי צווארון לבן - מנהלים למיניהם, עורכי דין, רואי חשבון, רופאים וכו'. ללא כל קשר גם בתביעת אובדן כושר בפוליסה מסוג כזה חברת הביטוח תעשה הכל על מנת להקשות על מי שתובע.

עורך הדין אייל פייפרצילום: עופר ריבק

אובדן כושר עבודה בקרב רואי חשבון

זכור לי מקרה של רואה חשבון אשר תבע פוליסה עיסוקית. אותו רואה חשבון עבר תאונת עבודה בה נפגע פגיעה לא פשוטה עם חבלת ראש, פוסט טראומה עקב תאונת עבודה, סבל מבעיות זכרון עקב תאונת הדרכים ועקב חבלת הראש ולכולם היה ברור שלנהל משרד רואי חשבון עם 10 עובדים שהם רואי חשבון, 30 מנהלות חשבונות, 10 מזכירות, לא יוכל לאורך זמן. חברת הביטוח טענה טענה סתמית על מנת לדחות את התביעה לאובדן כושר ולפיה אותו רואה חשבון כשיר לעבוד כמקצוע. אמנם הוא לא כשיר לעבוד כמנהל משרד אבל הוא בהחלט כשיר לעבוד כרואה חשבון יחיד. הוויכוח התגלגל לכותלי בית המשפט ושם אותו רואה חשבון היה צריך להוכיח את הטענות שלו באמצעות הניירת הרפואית ולהראות שהוא לא כשיר לעבוד כמנהל משרד רואי חשבון. לכן גם אם יש לכם פוליסה עיסוקית תמיד תחשבו על הפגיעה ואיך אתם יכולים לפסול את הכושר שלכם לעבוד, כמובן אם אכן בעקבות הפגיעה הכושר שלכם לעבוד נפגע.

מימוש אובדן כושר עבודה בחברת הביטוח וביטוח לאומי במקביל – האם אפשרי?

חלק מחברות הביטוח מכניסות לפוליסה סעיף הקובע כי במקרה בו מקבל המבוטח פיצוי מביטוח לאומי, סכום זה יקוזז מהפיצוי המגיע מחברת הביטוח. כדאי לבדוק שבפוליסה לא קיים סעיף קיזוז ושהסכום שנקבע בפוליסה ישולם במלואו גם כאשר מתקבל פיצוי מביטוח לאומי. אם הנכם ספורטאים, הדבר מעוגן בחוק הספורט בו נקבע כי שפיצוי במסגרת ביטוח אובדן כושר עבודה אינו צריך לבוא על חשבון פיצוי מביטוח לאומי.

כיצד ניתן להתמודד מול חברת הביטוח בעת תביעת אובדן כושר עבודה?

כיצד מתייחסת חברת הביטוח לתביעות של רואי חשבון בתביעת אובדן כושר עבודה? רואה חשבון שבידיו פוליסת ביטוח חיים הכוללת אובדן כושר עבודה, נתקל בדלת זכוכית ונחבל בפניו, ראשו ורגלו. בהתאם למסמכים של חדר מיון הפגיעה הוגדרה כפגיעה רב מערכתית, פגיעה מרכבת עם איברים רבים בהם נפגע רואה החשבון. בעניין אותו רואה חשבון הוא היה מבוטח בפוליסה בה נקבע אובדן כושר העבודה על פי כל עיסוק סביר אחר בהתאם לניסיונו והשכלתו בשיעור של 75%. לימים חברת הביטוח החליטה להפסיק את הפיצוי לאובדן כושר עבודה בטענות לא טענות, ואותו רואה חשבון נקלע עם חברת הביטוח למאבק משפטי. השאלה שעלתה האם אותו רואה חשבון היה מצוי באי כושר לעבוד? לכולם היה ברור שאותו רואה חשבון סובל מתסמונת הכאב הכרוני, מפוסט טראומה על רקע הפגיעה הקשה והתאונה אותה עבר, וגם לא אחת אותו רואה חשבון ניאלץ לעבור שיקום ממושך וארוך וטפולים רבים שלא נגמרו, הכל על מנת לשפר את בעיית הריכוז ממנה סבל. לבסוף לחברת הביטוח היה קשה להתמודד עם טענותיו הרבות של רואה החשבון, עם עצם העובדה כי אם אכן הוא חזר לעבוד, אלו היו שעות מוטעות, ומאדם שניהל עובדים רבים הוא הפך לעצמאי קטן שניאלץ למכור את עסקו. התוצאה הייתה פיצוי משמעותי לכל אורך הדרך. חברת הביטוח הבינה שהפגיעה היא רצינית ואין לה ברירה אלא לשלם. לכן המסקנה היא תמיד לחשוב איך להתמודד מול חברת הביטוח שתובעים פנסיית נכות בחברת הביטוח, תביעת אובדן כושר עבודה בחברת הביטוח.

קרדיט: ori loven

כיצד חברת הביטוח מתייחסת לתביעת פנסיית נכות בקרן פנסיה, לעניין נהג בפוליסת כל עיסוק?

אפרים היה נהג טרקטור שנפגע פגיעה קשה בתאונת עבודה. בתאונת העבודה נפגע הגב, חוט השדרה נפגע בתאונת העבודה, היה ברור לכולם שישנה פגיעת פוסט טראומה לא פשוטה לתובע, והטיפולים ממושכים בבתי החולים על רקע תסמונת הכאב הכרוני נתקו אותו מעבודה.

בתביעה שהוגשה לקרן פנסיה נטען על ידי הרופאים הרבים שאכן כנהג הוא לא יכול לעבוד אולם הוא יכול לעבוד בעבודה פשוטה בשמירה. בכלל שתובעים פנסיית נכות או אובדן כושר מקרן פנסיה, גם אם הפגיעה ממנה סובל אותו תובע תהיה קשה אחרי תקופה מסוימת תמיד חברת הביטוח תשמיע את הטענה של עבודה פשוטה. לכן שהגענו לערעור היינו צריכים לעבור עם הוועדה על מכלול הבעיות היומיות שליוו את התובע לפנסיית נכות ולאובדן כושר עבודה בפנסיית נכות, הראנו את סדר היום ואת הטיפולים הרבים אותו עובר התובע את מספר הביקורים הרבים באשפוז יום בבריאות הנפש, את מספר הביקורים במרפאות כאב, את ליווי הצמוד על רקע קשיי הניידות ושאלנו את קרן פנסיה איך אדם כזה יכול לעבוד? במקרה זה קרן פנסיה בתביעת פנסיית נכות השתכנע מאוד, ותוצאות לא אחרו להגיע.

כיצד קרן פנסיה בתביעת פנסיית נכות מתייחסת לבעל עסק קטן אל חברת הביטוח?

לסיום התביעה הכי שכיחה בתביעות אובדן כושר הם בעל עסק קטן שמעסיק מספר עובדים ומנהל את עצמו. אם אותו תובע נפגע במנגנון פגיעה רב מערכתית עם תסמונת הכאב הכרוני, והוא מבוטח בפוליסת עסוק סביר אחר בהתאם לניסיונו השכלתו וכו', התוצאה תהיה שחברת הביטוח עשויה לפצות את התובע במקרה כזה. לעומת זאת, אם הוא יהיה מבוטח בפנסיית נכות בקרן פנסיה תעלה שאלה של כל עיסוק. ושוב מה שראינו שהכל תלוי במנגנון הפגיעה, ככל שמנגנון הפגיעה יהיה מרכב יותר, עם טיפולים, הרבה אשפוזים, הרבה טיפולים במחלקת בריאות הנפש על רקע פוסט טראומה בעבודה, התוצאה תהיה שחברת הביטוח וקרן פנסיה תיטה לאשר אובדן כושר עבודה לתקופה קצרה.

אפשר להמשיך עוד בדוגמאות רבות ובפסקי דין רבים אחרים, העניין הוא זהה ודומה בכל המקרים. הכל תלוי בהתאם להגדרות הפוליסה ובחומרת הפגיעה. ככל שהפגיעה תהיה חמורה יותר, משך טיפולים אינטנסיבי, התוצאה תהיה סיכוי לקבל את הפיצוי ואת אובדן כושר. גם לפעמים מה שנראה לנו ברור שאנו באובדן כושר עבודה בתביעת פנסיית נכות, לא נראה לקרן פנסיה ברור ולכן צריך לדעת איך לארגן את המסמכים ואת הניירת.

כיצד לבחור עורך דין לתביעת אובדן כושר עבודה?

הבחירה בעורך דין לתביעת אובדן כושר עבודה היא תלויה במטרות אותם נרצה להשיג. ככל שהמטרות שלנו אותם נרצה להשיג תהינה גדולות יותר, משך הפגיעה הוא ארוך יותר ואנו רוצים את השקט מחברת הביטוח נטה לקחת עורך דין שיגן עלינו. עורך דין לתביעות אובדן כושר עשוי להביא לנו שקט, לדעת לארגן את הניירת ואת המסמכים הרלוונטיים בתביעה, לדעת את ההבדלים בין תביעת אובדן כושר עבודה בקרן פנסיה, בה קיימת פוליסת כל עיסוק לבין תביעת פוליסה של כל עיסוק סביר אחר. עוד עניין שלא אחת מהווה שקול על מנת לבחור עורך דין תביעות אובדן כושר הוא מידת הניסיון והצלחה מול חברת הביטוח, ככל שלעורך דין יש מוניטין גדול יותר, כך היכולת שלו לדעת לצאת ממצבים רבים היא גדולה ולהביא הישגים רבים ללקוח.

עוד עניין שחשוב מאוד ללקוח הוא עורך דין שבקיא בתחום הרפואי. שמתמודדים עם תביעת אובדן כושר עבודה ,עולים הרבה סוגיות רפואיות וככל שעורך הדין בקיא בסוגיות הרפואיות כך הסיכוי שלו להביא ללקוח פיצוי גדול ומשמעותי גדל שכן יש לו את היכולת לשכנע את חברת הביטוח או את קרן פנסיה בתביעת אובדן כושר ופנסיית נכות בטענות התובע.

שאלה אחרת אשר חשובה היא איזה משרד אתם מעוניינים לעבוד איתו ומולו- האם משרד קטן או משרד בו יש מספר עורכי דין עם ניסיון. למשרד עם מספר עורכי דין עם ניסיון בתחום תביעות אובדן כושר עבודה ישנה משמעות גדולה מאוד, שכן ללקוח יש כמה עורכי דין להשען עליהם ולהיוועץ איתם.

טלפון: 077-5180500

לאתר של משרד עורכי הדין פייפר-כהן >>>