על אש גבוהה: 'רוקח מוצרי להבה' תשדרג לכם את המנגל הבא

"אנחנו מנהלים את החברה במושגים של פעם, כך שטובת הלקוח תמיד עומדת לנגד עיינינו", מדגיש דניאל רוקח, מנהל שותף ואחראי על תחום השיווק והדיגיטל. בריאיון הוא מפרט על ייחודיות המוצרים אשר יכולים לשנות את חוויית הבישול מהקצה אל הקצה

ניבה שור
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מנגל בוער
על אש גבוהה: 'רוקח מוצרי להבה' תשדרג לכם את המנגל הבאצילום: באדיבות החברה
ניבה שור
תוכן שיווקי

'רוקח מוצרי להבה', המוכרת לעיתים בשמה 'רוקח תנורי חימום', היא חברה משפחתית וותיקה המהווה חלק בלתי נפרד משוק החימום והבישול הביתי בישראל, כבר מעל ל-40 שנה. מלבד הסניף הראשי במושב נוב שבגולן, לחברה עוד שלושה סניפים: בחיפה, פתח-תקווה ונווה-אילן.

סיפורה של החברה מתחיל אי שם בשנות ה-70, בהן צורי ואביבה רוקח – זוג צעיר ופטריוטי, החליטו לעלות וליישב את הגולן. בימים ההם שלאחר מלחמת יום הכיפורים, חיפשו השניים פתרון יעיל וזול לחימום הבית בחורף הקר. באחד ממסעותיהם למרכז הארץ, גילו את קמין העצים והתאהבו בו. לאורך שנים, שיווקו את הקמינים בגולן ובכל הארץ והפכו למותג של איכות ואמינות.

לפני כעשור חברו אליהם שני הבנים: כפיר ודניאל, והרחיבו את פעילותה של החברה למגוון רחב של מוצרי להבה - לפנים ולחוץ. כיום, ממשיכים הבנים והאב את מורשתה של האם אביבה ז"ל ומייבאים בלעדית מעל ל-20 מותגים בעלי נישות מוצרים ייחודיות, בכל תחום מוצרי הלהבה: ממעשנות, גרילי גז, פחמים וטאבונים מסוגים שונים ועד לאקססוריס מגוונים לתפעול האש והמטבח, כמו סכינים איכותיות, תבלינים, אבני אפיה ועוד – כך שכל אחד יכול למצוא אצלם משהו שמדבר אליו.

"אנחנו מנהלים את החברה במושגים של פעם, כך שטובת הלקוח תמיד עומדת לנגד עיינינו", אומר דניאל רוקח, מנהל שותף בחברה ואחראי על תחום השיווק והדיגיטל. "אנחנו לא מוכרים ברזלים, אלא מוצרים טובים וחוויה. לכן, אנחנו רוצים שכל אחד יבצע את הרכישה המתאימה לו, גם אם לא יקנה. למשל, כאשר אדם רוצה לקנות מעשנה, ניקח אחריות על המוצר ונסביר לו על העלויות השוטפות הנדרשות כדי להנות ממנו, לתפעל אותו ולשמור עליו לשנים קדימה. למעשה, זה לא רק כמה שנים המוצר יחזיק, אלא עצם ההנאה מהשימוש בו. אנחנו מוכרים רק מוצרי איכות עמידים, מעוצבים, יעילים ונוחים לשימוש".

מוצרים שישדרגו את הארוחה והחוויה. רוקח מוצרי להבהצילום: באדיבות החברה

להבות חוץ שממלאות את הבטן במטעמים

דווקא השנה האחרונה הזכירה לכולנו את אפשרויות הבילוי וההנאה שנמצאות כל-כך קרוב לבית ובעלות סבירה. הבילוי המשפחתי והחברתי סביב האש קיבל משמעות נוספת ושדרג את הביחד, לצד מטעמים נפלאים שערבים לחיך ומשאירים טעם של עוד. לא בכדי, גברים רבים וגם לא מעט נשים הפכו את תחום הצלייה והעישון לתחביב קולינרי שלא מפסיק להפתיע בחידושים והתפתחויות.

אילו סוגי מוצרי להבה משדרגים את חווית הבילוי והבישול בחוץ?
"מותגי האיכות שאנו מחזיקים הם מותגים אירופאים ואמריקאים, שבכל אחד מהם יש ערך מוסף הייחודי לו. למותגים אלו יש אבא ואמא והתמורה שמקבלים מהם עבור ההשקעה היא גבוהה יותר", מסביר דניאל ומפרט:

"אנו מחזיקים את כל סוגי הגרילים המובחרים, שעובדים על פחם, גז או חשמל, וכן מעשנות מכל הסוגים: חשמליות, אוטומטיות, מסורתיות, על פחמים ועץ ועוד. מוצר מדהים שיש גם ממנו סוגים שונים הן מדורות הגן שנותנות סוג של בישול אחר מעל אש, עם אביזרים וחצובה מיוחדת. גם הגריל החברתי הוא מוצר יחסית חדש ומאוד מבוקש, זוהי למעשה מדורת גן גבוהה כך שכולם יכולים ביחד לעמוד סביבה ולהכין לעצמם את האוכל כמו שהם אוהבים, בשונה מהגריל שבו רק אחד מנפנף וכל היתר יושבים בצד ומעבירים ביקורת", הוא אומר בחיוך.

עישון בשר הפך לתחום מאוד פופולארי בשנים האחרונות. אילו סוגי מעשנות אתם משווקים?
"בשנים האחרונות התפתח מאוד תחום עישון הבשר. הודות לכך, מנתח פשוט של בשר ניתן להכין מעדן יוקרתי לכמות גדולה של אנשים. כיום, אנו מוכרים מעשנות בעלות מאפיינים ייחודיים במספר סוגים, בהתאם להעדפה ולטעם. למשל, מעשנות אוטומטיות שמשנות את כל הקונספט של ה'על האש', עם ממשק לאפליקציה מיוחדת שמצפצפת כאשר הבשר מוכן, ולמעשה מעשנה שעושה לבד את כל העבודה, כמעט ללא מאמץ.

"מנתח פשוט של בשר ניתן להכין מעדן יוקרתי לכמות גדולה של אנשים"צילום: באדיבות החברה

"חידוש נוסף בתחום הוא מעשנות פלט – שעובדות על-בסיס של כופתיות עץ מיוחדות למילוי במיכל ייעודי במכשיר. כופתיות הפלט מגיעות במספר סוגים וטעמים מסוגי עצים שונים, ומשוות לבישול ארומה ייחודית של בישול בעץ. מעשנות מסוג זה מופעלות בלחיצת כפתור, שגם קובע את הטמפרטורה הרצויה וזמן הבישול, למשל: הכנת אסאדו למשך עשר שעות ב-100 מעלות, תוך מינימום התעסקות.

"גם מעשנות הפחמים הישנות והטובות הן כיום מתקדמות יותר מתמיד. מעשנת הפחמים המובחרת כיום היא הקמאדו. זו מעשנה עם גוף חרס מאסיבי, המוגדרת בקרב מביני עניין כתכשיט של ממש. ניתן לווסת אותה פעם אחת בלבד והיא יודעת להחזיק טמפרטורה יציבה גם למשך 20 שעות, ללא מגע אדם".

אש רוחשת מבפנים ושומרת על חום הבית ועל איכות הסביבה

"אין כמו האווירה והתחושה שמכניס הקמין הביתה. דווקא עכשיו בקיץ – זה הזמן לתכנן את החורף ולהכין את הבית לחימום יעיל ואיכותי", מציין דניאל. והרי, הקמינים הם המוצר שייסד את דרכה של החברה להיכן שהיא נמצאת היום. "הקמינים שלנו הם מהמתקדמים והבטוחים בתחום ומגיעים בסוגים שונים: קמיני עץ, קמיני גז, קמיני פלטוגם קמינים חשמליים".

"אנו מוכרים מעשנות בעלות מאפיינים ייחודיים במספר סוגים, בהתאם להעדפה ולטעם"צילום: באדיבות החברה

חימום בקמין עץ הפך בשנים האחרונות לסלע מחלוקת בין קבוצות שונות הטוענות שחימום מסוג זה מזהם את הסביבה ופוגע בבריאות. מדוע אתם טוענים שהם דווקא שומרים על איכות הסביבה?
"בהיעדר תקנות מסודרות ואכיפה בנושא, משווקים ומופעלים בישראל קמינים המיוצרים במקומות שונים, שאינם עומדים בתקן של איכות הסביבה ואכן עלולים לפגוע בבריאות. גם תפעול לא נכון עלול לגרום להפעלה לא נקיה של הקמין. עם זאת, בעשורים האחרונים, עם צמיחת המודעות העולמית לאיכות הסביבה, פותחו באירופה ובארה"ב קמיני עץ חדשניים העומדים בתקנים מחמירים, הן של זיהום סביבתי והן כתחליף וכפתרון ירוק וסביבתי, למול האיסור העתידי לעצירת ההתחממות הגלובלית - של שימוש בדלקים שניכרים ממעמקי האדמה, כמו פחם, נפט וגז טבעי.

"למעשה, הקמינים שאנו משווקים, העשויים מהחומרים הטובים ביותר שיש, עומדים בהצלחה יתרה בתקן האירופאי של זיהום חלקיקי עד 2 גרם ואפילו עד 0.5 גרם לשעה, בעוד שקמינים לא תקניים יפלטו עשרות גרמים של חלקיקים לשעה וגזים נוספים – רחוק מאוד מזה הנפלט מהקמינים שלנו. המוצרים האיכותיים, לצד הסברה מתאימה על אופן התפעול הנכון – אותה אנו רואים כשליחות של ממש, הופכים את הקמינים שלנו לבחירה המועדפת והירוקה לחימום הבית, עם סכנה אפסית לסביבה ולבריאות".

מוצרי להבה – חוויה אחרת

הכנסת הלהבה אל הבית והחוץ יכולה להוסיף לשגרת החיים והפנאי חוויה אחרת: ביתית, חמה ומיוחדת. "הלקוחות שקונים אצלנו את מעשנות הפלט והמעשנות האוטומטיות מדווחים שזה פשוט שינה להם את חוויית הבישול מהקצה אל הקצה. אם זה אנשים שפעם היו מכינים בשר פעם בחודש והיום מכינים בשר מספר פעמים בשבוע בקלות, או נשים שלפני כן לא נגעו במנגל והיום הן מבשלות בכיף על המעשנות באופן כמעט יומיומי. החוויה המשפחתית סביב המדורה, האירוח היוקרתי שנעשה בקלות וללא הוצאות מיותרות והטעמים הבלתי נשכחים שאפשר להכין בקלות וללא מאמץ - הם שעושים את ההבדל", מציין דניאל.

"החנויות שלנו מציעות פינוקים קטנים כגדולים בתחום הלהבה, שאנשים פשוט אוהבים לקבל. אם זה מתקנים שתולים מעל המדורה להכנת עוף, כלים לגריל בכל מיני רמות, קרשי חיתוך, סכינים מיוחדות שהחיתוך איתן פשוט משנה את החוויה, ספרי מתכונים לבשר ולשאר ירקות ובצקים, אבנים להכנת פיצות ומאפים בתנור, בגריל, במעשנה ועוד".

דניאל רוקח מסכם: "את הניסיון רב השנים שלנו עם אש, עשן ובשר, אנו מציעים ללקוחות שלנו במגוון מוצרי להבה באיכות של חו"ל, לצד ידע מקצועי המסייע לתפעול נכון, בטוח ובעיקר חם ומהנה. אנחנו עסק שנמצא כל הזמן סביב האש, בבית ומחוצה לו, ומרכזים למעשה את כל מוצרי הלהבה הקיימים במקום אחד. אנו מזמינים גם אתכם ליהנות מהמוצרים האיכותיים והרמה הגבוהה של חוויה, איכות וטעם".

רוקח מוצרי להבה
טלפון ראשי: 074-7505520
מעבר לאתר >>
לערוץ היוטיוב >>
לחשבון הפייסבוק >>
לעמוד האינסטגרם >>