פנים.יום.זיכרון 2014

מפגש בין סיפורי משפחות החללים ליוצרי אנימציה לרגל יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל

תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
תוכן שיווקי

זו השנה השלישית בה מגזין האינטרנט של בית אבי חי, יקיים את פרויקט ההנצחה "פנים.יום.זיכרון" ביום הזיכרון לחללי מערכות ישראל. "פנים.יום.זיכרון" הינו תוצר של מפגש בין סיפורי משפחות החללים לבין יוצרי אנימציה, המבקש למלא את הצורך בסרטים מנציחי זיכרון – המדברים בשפה עכשווית ובעלי משמעויות נוספות אל מעבר ליום הזיכרון בלבד.

אל פרויקט ההנצחה, יתווספו השנה חמישה סיפורים שינציחו רגעי זיכרון דרך אנימציה. סיפורים אלו מצטרפים ל 9 סיפורים קודמים , בינהם את סיפורה של שרי אנסקי על שנפל במלחמת יום הכיפורים וסיפורו של אהוד בנאי על חברו אריה אלוני שנפל גם הוא במלחמת יום הכיפורים, יצטרפו השנה חמישה סיפורים נוספים.

יטבת פייראיזן-וייל עורכת אתר בית אבי חי: "כשאנו חושבים על חללים אנו מתמקדים לרוב ברגע נפילתם. הסרטים שאנו יוצרים מנסים לספר רגע בלתי נשכח מהחיים, לברוא מחדש עולם שאבד לבלי שוב. האנימציה מאפשרת לתאר בצורה חיה זיכרון שלא נותר ממנו כל תיעוד ויזואלי.

התחלנו את הפרויקט עם חששות מהתגובות לחיבור הלא טרוויאלי בין אנימציה לזיכרון אולם כבר במהלך העבודה חשנו את עוצמת ההשפעה של הסרטים. התגובות שאנו מקבלים נרגשות מאוד הן בקרב משפחות החללים והן בקרב צופים בארץ ובעולם. מדהים לגלות לא פעם כי בארץ למודת כאב כשלנו, סיפור אישי של חלל אחד נוגע ומרגיש לאנשים אחרים כסיפור האישי של האובדן שלהם. זו השנה השלישית לפרויקט שימשיך ויהפוך ברבות השנים למאגר זיכרונות וירטואלי רחב מימדים. אנו מזמינים קרובי משפחה וחברים של חיילים שנפלו להמשיך ולשלוח אלינו סיפורים אישיים.

על הסרטונים:

"אלף נשיקות", מבוסס על סיפורה של מיכל זהר ז"ל, נרצחה בפיגוע דריסה בנובמבר 2010.
בימוי ואנימציה: ברק דרורי (ואלס עם באשיר)

הסרט מתאר רגע רומנטי בין מיכל זהר ז"ל לבן הזוג שלה איתן. איתן מבקש אלף נשיקות כמתנת יומולדת. מיכל, שרוצה להפתיע ולשמח אותו, אורזת למענו אלף נשיקות גומי מתוקות. בדרך הביתה מהבסיס היא נרצחת ואינה מספיקה להעניק לו את המתנה.

" יום הולדת", הסרט לזכרו של שחר וקרט ז"ל, אשר נהרג במלחמת יום הכיפורים.
בימוי ואנימציה: נדב אמבון.

בהשראת סיפור מתוך הספר "געגוע לחיבוק", בהוצאת עמותת "משפחה אחת".

שלומי הוא אחיו הקטן של שחר וקרט ז"ל. הם נולדו באותו היום בפער של עשר שנים. בכל יום הולדת, אימם נהגה להכין שתי עוגות זהות, עד מותו הפתאומי של שחר.

"גלח", לזכרו של ארז עידן ז"ל, נהרג מאש מחבלים אל עבר סיור צבאי ברמאללה.
אנימציה ובימוי:
neko productions.

בהשראת סיפור מתוך הספר "געגוע לחיבוק", בהוצאת עמותת "משפחה אחת"

הסרט מתאר את הרגע המשפחתי המכונן שבו ארז נאלץ להסתפר לקראת הגיוס. רגעי הפרידה מרעמת השיער של ארז הגולש מהדהדים מחדש לאחר מותו.

"דני והסנדלר", מבוסס על סיפור ילדות של דני טייכלר ז"ל, נפל במלחמת יום הכיפורים

יוצרת: טל כהן

הסרט מתאר חברות אמת שנרקמה בין דני, עוד כשהיה בגן, ובין סנדלר בודד ועצוב. החברות נשמרה בסוד עד למותו של דני, אז הגיע הסנדלר לנחם את אימו וסיפר לה על הקשר.

הסרטונים יהיו זמינים ביום הזיכרון באתר האינטרנט של בית אבי חי, לצד הסרטונים משנים קודמות. לצפייה לחצו כאן

לחזרה לערוץ בית אבי חי בהארץ