טיפולי פיגמנטציה: מהי הדרך היעילה להעלים את כתמי העור?

זה מופיע בגלל השמש או הגיל: כתמים בעור הפנים או בגוף, שגורמים לאי נוחות, לעיתים לחוסר ופוגעים באסתטיקה. אבל מתברר שגם בתחום הזה יש בשורות

דניאל דותן
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
פרצוף של אישה שוכבת בעיניים עצומות
טיפולי פיגמנטציה: לא תמיד המייק אפ יכול לכסותצילום: shutterstock
דניאל דותן
תוכן שיווקי

זה מופיע בגלל השמש או הגיל: כתמים בעור הפנים או בגוף, שגורמים לאי נוחות, לעיתים לחוסר ופוגעים באסתטיקה. אבל מתברר שגם בתחום הזה יש בשורות

כמעט כל אישה וגבר מכירים את זה: הכתמים שמופיעים בעור הפנים והגוף. פגם אסתטי מטריד, שלעיתים מופיע בעקבות הגיל ולעיתים בעקבות החשיפה לשמש, ופעמים רבות גורם לאי נוחות ואף לחוסר ביטחון.

לא תמיד שימוש במייקאפ ואיפור יכול להעלים את הכתמים, וישנם רבים שחוששים מטיפול של פילינג עמוק. אבל מתברר שגם בתחום הטיפול בפיגמנטציה ישנן בשורות. כיום נעשה שימוש באמצעות טכנולוגיה חדשנית ושורה של טיפולים מתקדמים שעשויים לסייע בהעלמת כתמי העור.

מהם הגורמים לפיגמנטציה, כיצד ניתן לטפל בה, ומה מציעות נשות המקצוע בעלות הניסיון והמומחיות בתחום?

הילסקין (Healskin) - טיפולי אקנה ופיגמנטציה

מרטה מובשוביץ מכירה היטב את ההתמודדות הלא פשוטה עם בעיות עור שונות כגון אקנה ופיגמנטציה שלרוב מובילים לחוסר ביטחון ופגיעה בערך העצמי, בפרט כאשר מדובר במתבגרים. לכן, היא דואגת להרכיב לכל אחד ממטופליה תוכנית טיפול סדורה ומותאמת אישית.

בקליניקת הילסקין (Healskin) בנתניה, שבניהולה ובבעלותה של מרטה מובשוביץ, היא מבצעת מגוון רחב של טיפולי עור בהתמקדות בטיפולים לאקנה ופיגמנטציה. אך עוד לפני ביצוע הטיפול, מרטה דואגת לאבחון מדויק על מנת להתאים את הטיפול הטוב והיעיל ביותר.

"הצלחת הטיפול תלויה גם במעורבות וההתמדה של המטופל". הילסקין (Healskin)צילום: מיכאל קנצלר

"עם כל מטופל או מטופלת שמגיעים לפגישת אבחון וייעוץ, אני מבררת את הצורך, בוחנת את מצב העור ואת סוג הבעיה ואז מתאימה את הטיפול הנדרש", אומרת מרטה מובשוביץ, קוסמטיקאית בעלת עשר שנות ניסיון, המתמחה בטיפול באקנה ופיגמנטציה, "במהלך האבחון חשוב להבין באיזה סוג של אקנה מדובר ומה הסיבה להופעתו", מסבירה מרטה, "גם לאזור בו מופיע האקנה יש חשיבות בתהליך האבחון, למשל, אזור הורמונלי בשילוב של וסת לא סדירה יכולים להיות הסיבה להתפרצות האקנה. במצב שכזה אנחנו יודעים לתת טיפול מיוחד כדי לעצור את ההתפרצות ולטפל בפצעים. ישנם אזורים יותר שכיחים להופעת פצעים: פנים, גב ואזור הדקולטה. צריך להבין שאקנה זה מחלת עור, ברוב המקרים תורשתית. אם לא ניגשים לטיפול בזמן, הפצעים משאירים צלקות שהטיפול בהם עוד יותר מורכב.

מה לגבי בעיות פיגמנטציה?

"פיגמנטציה של העור מופיעה בצורת כתמים כהים בגדלים שונים המופיעים באזורים שונים בגוף ובפנים וגורמים בעיקר לבעיה אסתטית לאנשים הסובלים מהם. גם במקרה זה חשוב לאבחן את הכתמים ולהבין את מקורם לפני שמציעים את הטיפול המתאים. פיגמנטציה בדומה לאקנה, גם כן יכולה להיגרם מסיבות הורמונליות (מלזמה), מחשיפה לשמש (פיגמנטציה סולארית), מדלקת בעור, או כתגובת העור לתרופות, למשל סטרואידים. בפגישת ייעוץ ואבחון בקליניקה אני בוחנת את נראות הכתמים ואחרי שאלון קצר על אורח חיים של המטופלת מתאימה לה את הטיפול הנכון עבורה".

מה חשוב לדעת על בעיות עור כמו אקנה ופיגמנטציה?

"חשוב לדעת שהצלחת הטיפול תלויה גם במעורבות וההתמדה של המטופל. עליו להיות אחראי ולהמשיך את הטיפול בביתו בין הטיפולים בקליניקה. לרוב, מי שסובל מאקנה סובל גם מבעיות פיגמנטציה והטיפולים בשני המקרים דומים מאוד".

כיצד נעשים הטיפולים בקליניקת הילסקין?

"בשני המקרים מדובר בטיפול משולב, בקליניקה ובבית. הטיפולים בקליניקה נעים בין ארבעה לשמונה טיפולים תלוי בחומרת הבעיה, כמה זמן היא קיימת ובתגובה לטיפול. בקליניקה הטיפול נעשה באמצעות מכשור מתקדם וחומרים מיוחדים ואיכותיים מאוד לאקנה ולפיגמנטציה. הטיפול בבית ממשיך בין הטיפולים בקליניקה, כשאני מציידת את המטופל בחומרים בהם ישתמש בביתו ובהנחיות מדויקות לגבי אופן השימוש".

"חשוב לאבחן את מקור הכתמים". מרטה מובשוביץצילום: מיכאל קנצלר

הקליניקה של מרטה גדולה ומרווחת. היא כוללת ארבעה חדרי טיפול ומצוידת במיטב המכשור, החומרים והטכנולוגיה המתקדמת ביותר. מחוץ לקליניקה, כאשר מטופל מתחיל את סדרת הטיפולים, מרטה זמינה עבורו ומלווה אותו לאורך כל הדרך, גם בטלפון וגם בוואטסאפ לכל שאלה וייעוץ לגבי המשך הטיפול בביתו. זאת, כאשר ערכת החומרים כלולה במחיר סדרת הטיפולים.

"הקו המנחה שלנו בקליניקה הוא אנושיות ואמפתיה ואנחנו מאוד קשובים ללקוחות ועושים הכל בכדי שהטיפול יהיה נעים, נוח ויעיל עבורם ולהשגת התוצאות הטובות ביותר", מסכמת מרטה, "השירות שלנו אישי והזמינות מידית, הקליניקה עובדת מהבוקר עד הערב לנוחות המטופלים, וגם בימי שישי עד הצהריים. בנוסף, יש לנו שירות של מעקב וליווי מקצועי כשהמטופל שולח לנו את התמונות שלו בוואטסאפ, ואנחנו יכולים להתאים את ההנחיות להמשך הטיפול בבית בהתאם להתקדמות ולשיפור".

קליניקת הילסקין (Healskin)
כתובת: גיבורי ישראל 13, אזור התעשיה החדש פולג, נתניה
טלפון: 077-938-6331
למעבר לאתר>>>
למעבר לפייסבוק>>>
למעבר לאינסטגרם>>>