רון יפה: המלצות, דרכים וטיפול בעולם הנטורופתיה

בעוד שהרפואה המסורתית עוסקת בעיקר באיך, תחום הנטורופתיה עוסק בקשר של סיבה ותוצאה. רון יפה מסביר מדוע, לעיתים, הרופא המטפל לא רואה את התמונה המלאה

לירון שבו, תוכן מקודם
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
לירון שבו, תוכן מקודם
תוכן שיווקי

מחלות כרוניות הן לא דבר נעים. כאשר אנו סובלים מכאבי שרירים, כאבי ראש או דלקות אחרות המקשות על התפקוד היומיומי שלנו, הרצון למצוא פתרון וטיפול בבעיה הוא עצום. עם זאת, רבים הם הדיווחים על רופאים, שלא התאימו כנדרש וכראוי את הטיפול למטופל, ובעקבות כך, המחלה חזרה או לא טופלה לגמרי. כמו כן, רבים הם הדיווחים על טיפולים קונבנציונאליים, שאכזבו את המטופל ובעקבות כך, הבעיה הבריאותית חזרה ולא נתנה מענה לתסמינים.

מכאן, שהרפואה הקונבנציונאלית, מתאימה את הטיפולים והתרופות בצורה קולקטיבית יחסית, ללא התמקדות בסיבת המחלה. חוות הדעת בהתאם לכך, עשויות להיות דומות בין מטופל למטופל, כאשר סיבת המחלה או הדלקת שונה.

בעקבות ריבוי המקרים בהם חוות הדעת וההמלצות של הצוות המטפל לא נתנו מענה הולם למטופלים, הנטורופת רון יפה, מהמרכז לנטורופתיה מתקדמת בגבעתיים, מסביר כיצד הטיפולים שהמרכז מציע, יכולים לעזור בהתמודדות עם המחלות השונות ופתרונן.

רון יפה צילום: יח"צ

סיבה ותוצאה

כמו כל דבר בחיים, גם למחלות, כאבים ודלקות ישנה סיבה ותוצאה. עם זאת, לא תמיד הרופא המטפל חוקר ויודע מה גרם למה, ומדוע המחלה התפרצה או הדלקת נוצרה. להמחשה, רון יפה מציג מקרה של מטופל שסבל מכאבי ראש. בעוד שהטיפול הרגיל והמסורתי היה נטילת כדורים משככי כאבים, הטיפול במרכז לנטורופתיה מתקדמת, הוא פרטני, צמוד ומותאם אישית, בהתאם לבעיה של המטופל.

"אותו אדם הסובל מכאבי ראש כרוניים, מגיע אלינו למרכז לאפיון הבעיה, ובמידת הצורך אנו שולחים אותו לבדיקות נוספות, כמו בדיקת אלרגיה למזון. היה ונמצא כי הוא אלרגי למזון מסוים, אנחנו מתאימים איתו ביחד תפריט יומי חדש, ובודקים לאחר זמן אם יש הקלה בתסמינים. כמו כן, אנחנו מבצעים בדיקות שונות כמו רעלים בגוף, שתן וכו', כדי להבין ממה הכאב נוצר", אומר רון יפה.

לעיתים, גם התרופות שאנחנו נוטלים על בסיס קבוע, עלולות לגרום לבעיות אחרות או לכאבים אחרים בחלק אחר של הגוף. "בהתאם לכך, אנחנו שולחים את המטופל לבדיקות נוספות כדי לשלול תסמינים שונים של מחלות", מוסיף רון יפה.

אנחנו מבצעים בדיקות שונות כמו רעלים בגוף, שתן וכו' צילום: RF123

חבילת Wellness

אם עד כה עסקנו בטיפולים רגילים, הדורשים מהמטופל זמן והתעסקות בטיפולים ובבדיקות, כעת, רון יפה מציג את הבשורה החדשה בעולם הנטורופתיה - חבילת Wellness המעניקה ליווי צמוד שלו ומאמן מוסמך לאורח חיים בריא, שילוו את המטופל בשגרת החיים, למשך תקופת זמן מוגדרת של מספר חודשים עד שנה.

"חבילת Wellness כוללת בתוכה את השירות והליווי האישי שמגיע מעולם העסקים וגרם למהפכה בעולם הבריאות בארה"ב. אם במהלך הטיפול הרגיל, המטופל צריך להקפיד בעצמו על תפריט מסוים, או על ביצוע בדיקות כלשהן כל פרק זמן, הרי שבחבילה החדשה, צוות המרכז דואג באופן שוטף ורציף למענה והקשבה למטופל, ונמצאים לעזרתו בכל עת. הצורך בחבילה זו נוצר בעקבות רצון של המטופלים בליווי צמוד של גורמים מקצועיים, שחוו קושי בהקפדה על אורח חיים בריא, המשלב איזון בין טיפול פונקציונלי לבין תפריט נכון וכן ביצוע פעילות ספורטיבית או גמילה מהתמכרויות", אומר רון יפה.

אחת שיודעת

חבילת ה-Wellness שהושקה לא מכבר, כבר צוברת אהדה בקרב המטופלים של יפה. במשרדו בגבעתיים, רון מפגיש אותי עם ל', המטופלת במרכז לנטורופתיה מתקדמת כבר שנה, והיא מעניקה המלצה וחוות דעת חיוביות על חבילת ה-Wellness.

לטענתה, החבילה החדשה, שינתה את סדר יומה, והוא הפך לבריא יותר, תוך הקלה משמעותית בכאבי הראש שלה: "הליווי הצמוד של רון ושל המאמן האישי, הפכו את ההתמודדות עם המחלה והכאבים לקלה יותר. בכל פעם שרציתי לאכול משהו שאינו מופיע בתפריט המותאם, צילמתי ושאלתי אותם אם אפשר לאכול, בכל פעם שרציתי לוותר על תרגיל כלשהו באירובי, הם מיד מצאו תחליף ונתנו לי מענה מהיר ומידיי".

ל' מוסיפה ואומרת לי, שהחבילה החדשה הורידה את רמת הלחץ והסטרס שלה, והפכה את החיים שלה לבריאים, שלווים ורגועים יותר. היא מציינת שגם התוספת הכספית אינה גבוהה כפי שניתן לחשוב, ולטענתה החבילה מתומחרת במחיר נגיש לכל אחד.

"לא מחליפים את הרופא"

"ברפואה קונבנציונלית מסתכלים רק על איבר או מערכת מסוימת" צילום: RF123

"ברפואה קונבנציונלית מסתכלים רק על איבר או מערכת מסוימת, כמו למשל מחלת הסכרת. המטפל הקונביציונאלי יתמקד רק על המחלה הספציפית הזו, ולא יבדוק אם יש גורמים או תסמינים מסביב לבעיה שיכולים להדליק "נורות אדומות" ולהעניק כיוון נוסף ויעיל לטיפול הפונקציונלי" מסביר רון יפה. "לעיתים, כפי שכולנו קוראים בעיתונים, המטפל שמעניק את הטיפול הקונבציונלי, מפספס או לא שם לב לסימנים נוספים שהיו קשורים למחלה הזו. יש חשש שאותו מטפל לא יראה את התמונה המלאה, וכאן בדיוק אנחנו נכנסים לתמונה".

חשוב להדגיש כי הטיפול של רון יפה לא בא להחליף טיפול רפואי, והוא שב ומדגיש זאת: "הטיפולים שאנחנו מעניקים הם משלימים את הטיפול הרפואי, ומכאן באה הגישה שלי למשהו הוליסטי/אלטרנטיבי, שמגבש את הטיפול הקונבנציונלי והטיפול הנטורופתי לטיפול אחד, ממוקד ויעיל".

במקרים מסוימים, לאחר הייעוץ המקצועי של רון, שולחים את המטופלים חזרה לרופא לייעוץ חוזר ובכך הם מקבלים עוד עוד זווית ראייה של המחלה או של הכאבים. "מכאן, שאנחנו מעניקים המלצות שונות למטופלים, אך לא באים להחליף את הדוקטור", אומר יפה.