פתרונות לקשיי נשימה: אפשר לנשום אחרת

כיצד הרגלי החיים משפיעים על הנשימה שלנו, מה הקשר בין קושי בנשימה לבין נחירות ומה הדרכים שבאמצעותן אפשר לשנות את האופן שבו אתם נושמים

אבי יופה, אנגלינה יוסים
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
גבר שואף אוויר בעיניים עצומות
פתרונות לקשיי נשימהצילום: shutterstock
אבי יופה, אנגלינה יוסים
תוכן שיווקי

הנשימה היא פעולה אוטומטית שאינה מחייבת אקטיביות, ונעשית באופן טבעי ולא מודע. אלא שבשנה האחרונה, בעקבות מגפת הקורונה, עלה העיסוק בפעולה הכול כך ברורה מאליה, שכן אחד מהתסמינים הבולטים של הנגיף הוא קשיים בנשימה.

ואולם, גם לפני שפרצה המגפה אל חיינו וגם לאחר שתצא מהם, יש מי שסובל באופן קבוע מקשיי נשימה, הגורם לתחושה של חנק, מחסור באוויר ולמצוקה של ממש. קושי נשימה פוגע באיכות החיים ויכול להופיע במצבים רבים, כולל בזמן מנוחה או שינה.

הסיבות לקושי בנשימה הן רבות, ומקורן באורח החיים ובהרגלים שונים, בין אם עישון סיגריות ובין אם שימוש לא נכון במיתרי הקול. ומתברר, שישנן דרכים להתמודד עם הבעיה ואף להביא לפתרונה, תוך שיפור איכות חייהם של המטופלים. מי פועלים כבר שנים בתחום, ומטפלים בקשיי נשימה בשיטות ודרכים שונות הם חברת מדוקס בע"מ, אורנה אדריאנסן, פרופ' דוד לינטון - חברת LinMed וחברת High Medical.

חברת מדוקס בע"מ: פתרונות נשימה מתקדמים

עם התקדמות עולם הרפואה עולה תוחלת החיים ואיתה גם הצורך במציאת פתרונות רפואיים, שיקלו וישפרו את איכות חיינו. אחת הבעיות שאיתה מתמודדים מבוגרים וגם לעתים צעירים היא מחסור בחמצן.

חולים עם בעיות ריאות, לב, בעיות גריאטריות ועוד, נזקקים למחוללי חמצן אשר מסננים את האוויר שהם נושמים, ומספקים להם חמצן נקי ובריכוז גבוה של עד 96 אחוז. הצורך הרב במחוללים קיבל דגש נוסף, במיוחד בשנה האחרונה, בהתמודדות עם נגיף הקורונה.

חברת מדוקס בע"מ, מספקת מאז 1992 מגוון פתרונות נשימה מתקדמים בכל הקשור לאספקת חמצן רפואי. מדובר בחברה שהייתה מהראשונות בישראל שהציעה את השירות הזה, שלא היה מוכר כל כך בתחילת הדרך וסיפק פתרונות נשימתיים לאנשים בשיטת הטיפול הביתי (Home Care).

הפן האנושי לפני הכל

מי שעומד בראש החברה מיום היוסדה הוא המנכ"ל ד"ר יבגני טיומקין, בעל תואר שלישי בהנדסה רפואית, שהחליט לקחת את ניסיונו הרב ולדגול בגישת שירות מקצועית ופרטנית. "החברה שלנו לא עובדת רק על מנת להרוויח", מדגיש ד"ר טיומקין, "יש אצלנו הרבה מהפן האנושי. אנחנו רוצים להשפיע ברמת ההליך הרפואי ולעזור לאנשים. קודם כל להסתכל על השירות ועל הייעוץ שאנחנו מספקים, ואז להסתכל גם על הפן הכלכלי. זו הסיבה למחירים הנוחים שאנו מציעים עבור לקוחותינו".

"אצלנו לא יישאר אדם אחד ללא חמצן"צילום: באדיבות חברת מדוקס בע"מ

השירות של מדוקס בע"מ מציע לחולים מגוון מחוללי חמצן חדשים ומתקדמים, אשר מסוגלים לפעול גם 24 שעות ביממה ללא הפסקה; מחוללי חמצן נייחים לשימוש ביתי ומחוללי חמצן ניידים השוקלים פחות משני ק"ג, המסוגלים לעבוד גם עד חמש שעות ברציפות באמצעות סוללה. המכשירים הניידים נוחים וקלים לנשיאה, מעוצבים ונכנסים לתרמיל או לתיק, ויכולים לשמש את החולים ליציאה מהבית, מכל סיבה: בדיקה רפואית, ביקור בתיאטרון ואף טיסה לחו"ל (מאושר על ידי ה-FAA).

"אנחנו משווקים גם מכשיר מד סטורציה קטן לבדיקת ריווי חמצן דרך האצבע", מוסיף ד"ר טיומקין, "תמיד כדאי לאדם שנזקק לחמצן לבדוק גם את ריווי החמצן בדם שלו מעת לעת. ואם הוא מבחין בירידה הוא יכול לפנות לגורם רפואי שידע להתאים לו טיפול מתאים".

איך התמודדתם עם שנת הקורונה?

"העומס עלינו היה כפול. בגין עומסים בבתי החולים לא ניתן היה לטפל בכל החולים. הרבה מהם נאלצו להשתקם בעזרת מחולל חמצן בביתם. על האף שהיה מחסור עולמי במחוללי חמצן, חברת מדוקס הצליחה לייבא מכשור במהרה. כל צוותי החברה עבדו ללא הפסקה, נתנו שירות ודאגנו שהמחוללים יהיו זמינים לכל מי שזקוק להם.

"הצוות הטכני שלנו העניק שירות בשטח עד השעות הקטנות של הלילה, וכולם קיבלו פתרון באותו היום שבו פנו אלינו במידה והייתה בעיה. למעשה, אחד היתרונות הבולטים שיש לנו בשוק הוא בהפצת המוצרים. אספקת הציוד הרפואי נעשית על ידי טכנאי חמצן, המגיע בעצמו לבית הלקוח, מתאים את המחולל לצרכיו ונותן הסבר על אופן השימוש במחולל".

מחולל חמצן נייד - מדוקס ישראלקרדיט: מדוקס - פתרונות נשימה מתקדמים

טיפלתם ביותר אנשים צעירים בשנה האחרונה בגלל הקורונה?

"התקבלו פניות רבות מצעירים שעברו את הקורונה ומרגישים שמשהו השתנה. הם פונים אלינו ומקבלים מכשיר ביתי או נייד, שעוזר להם לעבור את התקופה ולחזור מהר יותר לשגרה. כשאתה צעיר אתה רוצה לחזור לכושר הפיזי שבו היית לפני המחלה, כשמחסור בחמצן משפיע מאוד בעניין הזה".

מכשירים לכל חלקי הארץ

היום, פרט לסניף המרכזי באשדוד, למדוקס בע"מ סניף נוסף בצפון ועוד אחד באילת, כאשר החברה מצליחה להעניק מכשירים ושירות לכל רחבי הארץ. כל פנייה מקבלת מענה בפריסה ארצית בתוך שעות ספורות, מתוך העיקרון הרפואי שמנחה את ד"ר טיומקין להתחיל לספק תוספת חמצן כמה שיותר מהר לאדם הנזקק לכך. בין הלקוחות של מדוקס בע"מ אפשר למצוא היום את קופות החולים, בתי אבות, משרד הביטחון, מחלקות גריאטריות ולקוחות פרטיים שנעזרים במוצרים הטובים בעולם תוצרת החברות המובילות בשוק.

"היום, במצב שבו אין מספיק מיטות אשפוז, יש הרבה אנשים שנמצאים בבית ונזקקים לחמצן. כאשר אדם החלים מקורונה, אך חווה פגיעה ריאתית, עליו להמשיך לקבל תוספת חמצן. כך, תהליך החזרה שלו לשגרה יהיה הרבה יותר מהיר", מסכם ד"ר טיומקין. "אצלנו לא יישאר אדם אחד ללא חמצן. יש לנו אחריות כבדה מאוד כלפי המטופלים שלנו".

חברת מדוקס בע"מ
ת.ד. 15082, אשדוד
טלפון: 3471*
לפנייה בדוא"ל>>>
למעבר לאתר>>>
למעבר לעמוד הפייסבוק>>>

--------------------------------

אורנה אדריאנסן: הסדרה טבעית של הנשימה בשיטת בוטייקו

קשיי נשימה מפחיתים את איכות החיים ופוגעים בבריאות. המאמץ שמושקע בנשימה דורש אנרגיה רבה מהגוף ומקשה גם על התאוששות בזמן מנוחה או שינה. הסדרה של הנשימה משפרת את האיכות והרצף של החיים.

רבים עם קשיי נשימה סובלים מנחירות שהופכות את שנת הלילה לפחות יעילה. הנחירות מביאות איתן בעיות בריאותיות, החל מפגיעה בריכוז, לחץ דם גבוה ועד בעיות לב, תלוי בחומרת התופעה. הנחירות עלולות לגרום להפסקות נשימה בשינה, "אם לא מטפלים בנחירות הן מחריפות עם הזמן", אומרת המומחית לנשימה בריאה, אורנה אדריאנסן. "הפסקות נשימה מאוד מפחידות, מי שרואה את זה קורה לאדם קרוב אליו - נבהל".

"יש בשיטת בוטייקו אספקט מדיטטיבי שמגיע לאחר שמתרגלים לאורך זמן"צילום: באדיבות אורנה אדריאנסן

אדריאנסן מלמדת ב-17 שנים האחרונות הסדרה טבעית של הנשימה בשיטת בוטייקו. "אני מעבירה שיטת תרגול שמלמדת גם לישון יותר טוב", היא מסבירה, "מדובר בהדרכה והסברים של תרגול נשימתי כדי לשנות את האופן בו אדם נושם. התוצאות אינדיבידואליות ותלויות ברקע הבריאותי של האדם".

כמה זמן ביום נדרש תרגול?

"התרגול דורש השקעת זמן, חצי שעה בבוקר וחצי שעה לפני שהולכים לישון, צריך מחויבות לתהליך. זה מסוג הדברים שאם לא עושים כלום לא קורה כלום. זה לא מספיק רק להגיע לסדנה, על המטופל להגיע עם בגרות טיפולית כדי להבין שזה לא נתון לנו אלא שיש לנו כוח והשפעה על הבריאות שלנו" .

האם הטיפול יכול לשמש כתחליף לניתוח?

"השיטה אכן יכולה להחליף ניתוח, עם זאת אני לא שוללת את הניתוח. השיטה מתאימה לאנשים שמבינים ששיפור זה תהליך, שהם לא תלויים בסכין עם תוצאות מיידיות. מגיעים אליי גם מטופלים שעברו ניתוחים ומאוכזבים מהתוצאות".

הסדנה כוללת ארבעה מפגשים באורך של שעה וחצי כל אחד, המתקיימים בטווח של שבועיים. זאת, כאשר בימים אלה בשל מגבלות הקורונה הסדנה מועברת בזום, בקבוצות קטנות של עד ארבעה משתתפים.

"בשיעור הראשון לומדים על שגרה של תרגול נשימתי ובעצם מתחילים לתרגל החל מהיום הראשון", אומרת אדריאנסן, "התרגול מתבצע באופן יום יומי במשך כמה חודשים, אי אפשר לדעת מראש תוך כמה זמן יהיו תוצאות. כל שבוע או 10 ימים שולחים לי את התרגול והאדם צריך להקפיד לתרגל עד שהשיפור שלו יציב. מדובר בידע שמועבר פעם אחת ונשאר כל החיים, לעיתים יש אנשים שפתאום יש להם נסיגה ואז צריך לחזור לתרגל לתקופה.

"יש בשיטת בוטייקו אספקט מדיטטיבי שמגיע לאחר שמתרגלים לאורך זמן. התרגול מקל על מגוון קשיי נשימה, אף סתום ובמקרה של אסתמה השיטה מאפשרת להפחית את התלות במשאף".

בימים אלו אדריאנסן כותבת ספר על נשימה, "זה יהיה ספר עיון עם המון אינפורמציה, זה לא ספר שמלמד את השיטה אלא מסביר עקרונות", היא מסבירה.

את שיטת בוטייקו פיתח פרופסור קונסטנטין בוטייקו בשנות ה-60' בברית המועצות לשעבר. מדובר בתרגילי נשימה שנועדו להקנות הרגלים בריאים ונכונים. בסוף שנות ה-80' השיטה הופצה לניוזילנד, ארצות הברית ומדינות נוספות. אדריאנסן נחשפה לשיטה בסוף 2004, ועברה הכשרה עם תלמידה של פרופ' בוטייקו ומי שנחשבה ליד ימינו.

הטכניקה דורשת התאמות, ושינוי אורח חיים

התרגול אומנם מסייע, אך יש צורך גם בשינוי אורח החיים, כמו למשל הפסקת עישון. "הנשימה זה משהו שמבטא מה שקורה בגוף, כשאדם מעשן אופן הנשימה שלו נקבע על ידי היחס והקשר שלו לסיגריה, הוצאנו את הגוף מהמשוואה", אומרת אדריאנסן, "זו הסיבה שהרבה אנשים שמפסיקים לעשן מתמודדים לאחר שנים עם בעיות שאופייניות למעשנים, כמו למשל, יבלות על מיתרי הקול. לימוד הרגלים נכונים יכול לפתור גם בעיה של יבלות על מיתרי בגרון, שנובעת משימוש לא נכון במיתרי הקול וגירוי יתר".

לא רק סיגריות אל גם נגינה ממושכת בכלי נשיפה יכולה לגרום לקשיי נשימה. "זה יכול לקרות לכל אחד, פגשתי נגנים מקצועיים שהנשימה אצלם משובשת, יש פה דמיון עם הסיגריה, כאן מה שקובע את זה הרצון להפיק מוזיקה ולא הצרכים של הגוף. נשימה לא בריאה קיימת גם אצל אנשים העובדים במקצועות הדיבור. אחד הדברים שאני מלמדת הוא תיאום בריא של נשימה ודיבור דוגמת מורות, אנשי מכירות", מסכמת אדריאנסן.

אורנה אדריאנסן
טלפון: 052-5925318
למעבר לאתר>>>
לרכישת הספר למה אף>>
למעבר לפייסבוק>>>
למעבר לערוץ היוטיוב>>>
ליצירת קשר>>>

--------------------------------

פרופ' דוד לינטון - חברת LinMed: לומדים לנשום לבד

על פי נתוני ארגון הבריאות העולמי (WHO), בשנת 2020, כ-80 אחוז מהחולים יכולים להחלים מנגיף הקורונה ללא טיפול בבית חולים. אך בקרב 20 אחוז מהחולים הווירוס יגרום לפגיעה נשימתית, יקטין את רמות החמצן בגוף ויקשה על הנשימה. חולים עם קושי נשימתי קיצוני יחוברו בבית החולים למכונת הנשמה, אחריה קיים צורך בגמילה על מנת לחזור לנשום כרגיל.

תהליך ההנשמה מתחיל לרוב בטיפול נמרץ או במחלקת קורונה, כאשר מטופל יוצא מכלל סכנה מיידית הוא מועבר למחלקות הפנימיות. בשלב זה במידה שהמטופל לא הצליח לנשום עצמאית תוך שבועיים מבוצע פיום קנה, חתך בצוואר שדרכו מנשימים. מטופלים אלו אי אפשר לגמול במהירות אלא בתהליך הדרגתי. "יש צורך לצאת מהמחלקה ולהיגמל מהנשמה מלאה. התוצאות הן אינדיווידואליות, החל מהנשמה פחות פולשנית או הצורך בהנשמה רק בלילה, ועד מגמילה מלאה מהמכונה, כל אחד לפי היכולת שלו", אומר פרופ' דוד לינטון, מומחה לטיפול נמרץ נשימתי, בעל יותר מ-40 שנות ניסיון.

כרופא המומחה בטיפול נמרץ, החליט פרופ' לינטון שמטרתו היא לדאוג לגמול מהנשמה מטופלים והקדיש לכך את חייו מאז שיצא לפנסיה. פרופ' לינטון הקים את חברת LinMed יחד עם מספר רופאים מובילים בהנשמה ביתית וצוות טכנאים, כאשר חברה מספקת גם מכונות הנשמה. "אנחנו אוהבים את החולים שלנו ודואגים לכך שהם יראו שיפור מהר ככל הניתן", אומר פרופ' לינטון, "חולה שהגיע אלינו מתחיל לנשום בכוחות עצמו מהרגע הראשון. המכשיר שפיתחנו נותן תוצאות מדהימות".

"אנחנו אוהבים את החולים שלנו ודואגים לכך שהם יראו שיפור מהר ככל הניתן". צוות חברת LinMedצילום: יוגב עמרני

פרופ' דוד לינטון עלה לישראל מקייפטאון, דרום אפריקה בשנת 96', והיה שותף בהקמת יחידה פנימית לטיפול נמרץ בבית החולים הדסה עין כרם בירושלים. בעבר הוא היה פעיל ביצירה של שיטת הנשמה אוטומטית, הקיימת בכמה מהמנשימים המתקדמים בשוק כיום, דוגמאת מכשיר ההנשמה בלוויסטה (Bellavista). המכשיר בודק בכל נשימה את יכולת שאיפת האוויר של החולה, ונותן לו את כמות האוויר או החמצן החסרה. בנוסף, ניתן לבצע גמילה גם במכונות הנשמה רגילות, שמזרימות כמות אוויר או חמצן קבועה אבל בליווי צוות צמוד. מכונות ההנשמה מתקדמות עם יכולת הנשמה אוטומטית, נותנות מידע מדויק לגבי אופן הנשימה של המטופל עד שנה אחורה. "בהרבה מכונות הנשמה ניתן לראות כמה החולה נושם באופן עצמי. המטרה שלי היא למצוא את האנשים התקועים בהנשמה ולשקם אותם נשימתית", מסביר פרופ' לינטון.

איך זה מתבצע?

"קודם כל חשוב שאם לא נגמלים מהנשמה, זה תהליך שלא יקרה לבד. אפשר לעשות גמילה במרכז שיקום או בבית עם ליווי רפואי. קיים קושי לגמול מהנשמה, לצוות במחלקה הפנימית לא תמיד יש זמן להעביר מטופל גמילה מהנשמה, ומטופל שדרוש לו שיקום נשימתי יחד עם שיקום רגיל לא יכול לעבור את התהליך בבית החולים".

לא בכל המרכזים להנשמה כרונית מבצעים שיקום נשימתי, פרופ' לינטון מסביר כי "יש מטופלים שנגמלים במרכזים להנשמה כרונית אבל הגמילה לא מספיק פעילה. גם בבתי החולים הרופאים עושים ניסיונות גמילה, אבל אי אפשר לצפות שאדם יעבור את התהליך הזה במחלקות פנימיות והאופציות היחידות שעומדות בפני המטופל הן הנשמה כרונית או שיקום נשימתי".

קרדיט: לינמד Linmed - ציוד רפואי

פרופ' לינטון יזם הקמה של ארבע יחידות לשיקום נשימתי בתוך מרכזים סיעודיים מורכבים, אחד בדרום, שניים במרכז ורביעית בצפון הארץ. "לא בכל מרכז כל מי שמגיע מצליח להיגמל וללכת הביתה, אבל יש אחוז הצלחה טוב, ותמיד יש שיפור מהמצב הקיים", הוא אומר.

לסיכום, אומר פרופ' לינטון כי "צריך לכוון את המכונה לפי הצורך של המטופל. פעם היו אומרים שהחולה נלחם במכונת ההנשמה, אבל אני טוען שהוא לא נלחם במכונה, הוא נלחם על החיים שלו".

פרופ' דוד לינטון - חברת LinMed
טלפונים: 02-5813898, 052-2865922
למעבר לאתר החברה>>>
למעבר לדף הפייסבוק>>>

--------------------------------

חברת High Medical: פתרון קשיי נשימה בשינה

חברת High Medical נחשבת לאחת מהחברות המובילות בשוק לאספקת מכשור רפואי, הנותן מענה מיטבי להפרעות נשימה בשינה. החברה מתמחה בטיפול בכל סוגי דום נשימה (sleep apnea), נחירות, מחלת COPD (מחלת ריאות חסימתית כרונית) וקשיי נשימה נוספים בשינה.

החברה ידועה במתן שירות אמין ומקצועי בתחום מכשירי הנשימה, High medical משווקת מכשירים תומכי נשימה בהם BPAP ,CPAP, מחוללי חמצן ניידים ונייחים, בדיקת שינה ביתית, מסכות CPAP וציוד מתכלה, כמו צינורות, פילטרים, מעשירי לחות ועוד.

"המכשירים שלנו בגדול - מצילי איכות חיים", הסביר מנכ"ל החברה, גיא בן דוד, הנמצא בתחום המכשור הרפואי יותר משמונה שנים ועבר הכשרות בגרמניה בנושא נשימה ודום נשימה. אחד היתרונות הבולטים בפנייה ל-High medica הוא העובדה שהשירות ניתן בבית הלקוח ללא תשלום והתחייבות, האבחון הראשוני כולל בדיקת שינה נעשה ללא עלות.

"מגיעות אלינו פניות מגורמים מגוונים ששולחים מטופלים". גיא בן דודצילום: באדיבות חברת High Medical

תהליך קבלת המכשיר אינו קשה. "תחילה יש לקבל הפניה מרופא אא"ג ולערוך בדיקת שינה שאנו מבצעים עם טכנאי שלנו", מסביר בן דוד, "הבדיקה נעשית בכדי להתאים את המכשיר האופטימלי. הטכנאי מגיע לבית הלקוח עם בדיקת שינה אישית, שמבוצעת באופן עצמאי בלילה. בבוקר שלאחר מכן, הבדיקה נאספת ותוצאותיה מפוענחות על ידי רופא שמפיק מכתב המלצות להמשך טיפול".

מכשיר CPAP / סיפאפ – טיפול בדום נשימה בשינה

מכשיר הדגל של החברה - CPAP מחובר למסכת פנים המכניסה פנימה אוויר בלחץ חיובי. אין מדובר מכשיר הנשמה, המבצע את פעולת הנשימה במקום המטופל, אלא במכשיר עזר. CPAP שומר על נתיב האוויר פתוח, ובכך מאפשר נשימה תקינה אשר מפחיתה את הנחירות. "השימוש במכשיר מתבצע כל הלילה ומשפר באופן משמעותי את איכות החיים בלילה וביום. זה מכשיר שפותר שתי בעיות יחד, הוא מונע הפסקות נשימה בשינה ונחירות", אמר בן דוד.

"CPAP נחשב לאחד המכשירים החכמים והמתקדמים שקיימים לפתרון קשיי נשימה בשינה. הוא יודע לזהות שאדם מפסיק לנשום ומגביר את לחץ האוויר כדי לפתוח את דרכי הנשימה שלו, ואז הוא מוריד את הלחץ בחזרה כדי לאפשר נשימה עצמאית", מסביר בן דוד.

"קוראים לו 'מכשיר שלום בית'"

בניגוד לדעה הרווחת, שהמכשירים מרעישים יותר מנחירות או דום נשימה, המכשירים החדשים שקטים לחלוטין. בן דוד אומר כי "אצלנו קוראים לו 'מכשיר שלום בית', יש הרבה זוגות שניצלו להם הנישואים בעקבות פתרון בעיית הנחירות שהפריעה לבן או בת הזוג לישון. יש לי לקוחה שאמרה לי 'אם אתה לא בא לטפל בבעלי אני מתגרשת, בדרך לרבנות'. אחרי שהייתה אצלנו היא האמרה שהצלתי לה את הנישואים".

בן דוד מוסיף כי "הנחירות הן גורם הרעש, שמקורן בתופעת לוואי של דום הנשימה, קיימות מגוון סיבות החל השמנת יתר, לשון מוגדלת ועד תורשה. במידה שיפסק השימוש במכשיר התסמינים יחזרו לכן. המכשיר הוא נייד אפשר לקחת אותו לחופשות, לחו"ל ואפילו להשתמש בו בטיסות. יש לנו מכשירים עם סוללה שיכולה להחזיק עד 16 שעות פעילות".

תומך נשימה - לא מכשיר הנשמה

בתחילת משבר הקורונה לא היה ידוע עד כמה יהיה חמור המצב בישראל, נשמעו קולות שהזהירו מפני קריסת מערכת הבריאות ומחסור במכונות הנשמה. בן דוד מעריך שבתקופת הקורונה הביקוש למכשור הרפואי עלה ב-20 אחוז. "CPAP הוא תומך נשימה ולא מכשיר הנשמה, אנשים קנו אותו שיהיה בבית וכדי שלא יזקקו באופן מיידי לתמיכה מבתי החולים במקרה של החמרה במצב עקב הקורונה", מספר בן דוד, "זה היה הדבר הנכון לעשות, אנשים קנו את המכשיר כדי שלא יזדקקו לאף בית חולים, לפחות לרגעים הראשונים. זה מכשיר שדוחף אוויר ופותח דרכי נשימה".

חברת High Medical עובדת עם בתי חולים ברחבי הארץ, בהם איכילוב, רמב"ם וסורוקה. זאת, כאשר ניתן לקבל החזרים על המכשור הרפואי דרך קופת החולים, בשיעור של 50 ועד 75 אחוז. "קיימות גם חברות ביטוח אשר נותנות החזר למטופלים שלה בגין רכישת המכשיר", אומר בן דוד, "מגיעות אלינו פניות מגורמים מגוונים ששולחים מטופלים, החל ממעבדות שינה ברחבי הארץ שמפנות אלינו לטיפול בדום נשימה ועד עו"ד שעוסקים בזכויות רפואיות".

חברת High Medical
טלפונים: 052-5101818, 04-8773744
למעבר לאתר>>>
למעבר לפייסבוק>>>
לפנייה בדוא"ל>>>

כתבות מומלצות

מבנה של גראפן (משמאל) ושל גראפיין. עד עתה הצליחו לייצר גראפיין רק בפיסות זעירות

החומר החזק ביותר בטבע, שנחשב עד עתה לדמיוני, הפך למציאות

הקרנה פעילה של "ספר הג'ונגל: המחזמר". קאלט ישראלי

הקרנה פעילה של "ספר הג'ונגל" היא מופע הקאלט הביזארי של הרגע

ברופי בבית המשפט. הרעיפה שבחים על בעלה ועל החיים שבנו יחד

היא כתבה את המדריך "איך לרצוח את בעלך". ואז בעלה נרצח

רחוב פינסקר
בתל אביב, גלויה
מ— 1940 לערך.
עיר שדיברה יידיש
ובעיקר ספרה
ביידיש

ספר הזיכרונות שהותיר אחריו חושף כישרון מפתיע של סופר גדול

בן סלמאן וארדואן בג'דה שבסעודיה, באפריל. המשבר העמוק נשכח

המשבר הכלכלי מכופף את האידיאולוגיה של ארדואן

כתבות שאולי פספסתם

בתביעה נכתב כי הראיון כולו "התנהל בצורה שאינה מכבדת או רצינית״ כלפיה

המועמדת התחברה לראיון עבודה בזום - וקיבלה מהמראיין מייל שהדהים אותה

ריי דליו

מייסד קרן הגידור הגדולה בתבל: מזומן הוא זבל - ממשלות יחסלו את ביטקוין

ישראל פישר

יוקרה זה רע? כך נראים החיים במגדל חדש בתל אביב

מפגינים נגד יוקר המחיה מול בית הנשיא בסרי לנקה

קו השבר שעלול לקחת את הכלכלה העולמית למקום אחר, אפל יותר

בת ים

שתי דירות במחיר אחת: האם זהו עתיד תחום הפינוי-בינוי?