פתרונות הגנה מאש כחול לבן

חברת טלפייר (TELEFIRE) הממוקמת בפתח תקווה, מובילה את תחום גילוי האש, ניהול העשן וכריזת החירום בישראל, ומקפידה על ייצור ותפעול מקומיים מתוך אחריות חברתית וישראלית / אסף לבנון

תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
תוכן שיווקי

One Stop Shop של פתרונות גילוי וכיבוי אש, ניהול עשן וכריזת חירום. כך מגדירה את עצמה חברת טלפייר הוותיקה, המובילה תחומים אלה בשוק הישראלי כבר למעלה מארבעה עשורים. החברה הוקמה ב-1979 על ידי משפחת אבני ומשפחת ברנר ובמסלולה הארוך צברה רשימת לקוחות בולטים, ביניהם מוסדות ציבור, מוסדות ממשלה, מתקנים צבאיים, מתקני תקשורת, מפעלים פרטיים, קניונים, בתי מלון, סופרמרקטים, מגדלי משרדים, מגדלי מגורים ונמלי תעופה.

שלי גרויסמן-טובצילום: טלפייר

בין מוצרי הדגל של החברה ניתן למצוא מערכות גילוי וכיבוי אש מהמתקדמות בעולם, גלאי עשן וחום ועוד שלל טכנולוגיות בתחום הנושאים תווי תקן ישראליים ועולמיים. החברה מלווה את מכון התקנים ורשות הכבאות שהינו הרגולטור בעיצוב התקינה בישראל. נשיא החברה, יהושע ברנר, שימש כאחד מכותבי התקן הישראלי לגילוי האש ועד היום יושב בוועדות תקינה שונות.

תרומה לקהילה המקומית
ייחוד נוסף ובולט של חברת טלפייר הוא התעקשותה להפעיל את מערכי הפיתוח, הייצור והתפעול אך ורק בישראל. המערכות שמייצרת החברה מתוכננות בארץ על ידי מחלקת פיתוח גדולה בה עובדים טובי מהנדסי התחום וגם הייצור עצמו נעשה כאן, במפעל של החברה. וזאת למרות שנדיר שחברות טכנולוגיה ישראליות מייצרות את מוצריהן בארץ ולא עושות לתהליך זה אאוטסורסינג לסין או למדינות אחרות, בהן עלות הייצור זולה משמעותית.
"זה חלק מהאג'נדה שלנו לתרום לקהילה ולחזק את שוק העבודה הישראלי", אומרת שלי גרויסמן-טוב, מנהלת השיווק של טלפייר. "החברה רואה עצמה כיצרנית כחול-לבן על כל המשתמע מכך ולכן מעסיקה את כל עובדיה בישראל (40 מתוכם הם עובדים בעלי מוגבלויות המועסקים במפעל "הקרן לשיקום" בדרום המדינה). טלפייר מאמינה בשוק המקומי ועובדי החברה הם חלק ממשפחת טלפייר ורבים מהם מלווים את החברה מיום היווסדה, כבר למעלה מארבעים שנה".

ובכל זאת, לא מפתה להעביר את הייצור לסין ולחסוך בעלויות משמעותית?
"במהלך השנים קיבלה החברה הצעות רבות להעביר את פסי הייצור לחו"ל. אך טלפייר מאמינה שהתעשייה בארץ היא חלק בלתי נפרד מחוזקה של המדינה וזה החלק הצנוע שלנו בבנייתה. אנחנו גאים בעובדים שלנו וגאים בכך שאנחנו ממשיכים לספק מקומות עבודה למגוון רחב של אוכלוסיות. הפיתוח והייצור בארץ נותן לחברה יתרון כלכלי חשוב ומאפשר לנו גמישות גבוהה למענה לצרכי השוק. צוות המהנדסים המעולה שלנו מטמיע ומיישם במוצרינו טכנולוגיות מתקדמות. בזכותו, המערכות שלנו נחשבות לאמינות מאוד אשר עומדות בתקני אבטחת האיכות הגבוהים ביותר, ודרישות תקני סייבר. קרבת הצוות לשוק המקומי מאפשרת ביצוע התאמות, שינויים ושיפורים הנדרשים לצרכיו של הלקוח הישראלי, באופן כמעט מידי. משבר הקורונה הוכיח את חוסנה של טלפייר כיצרן כחול לבן. בעוד פעילות של חברות רבות, המסתמכות על ייצור בחו"ל, הוקפאה או הואטה בשנה האחרונה בשל שיבושים בנמלי התעופה והים והתלות בפעילות היצרנים בחו"ל, טלפייר המשיכה לעבוד כרגיל. שרשרת האספקה שלנו המשיכה לתפקד כבימי שגרה. כל מוצרינו המשיכו להיות מיוצרים בדיוק באותו הקצב ואף לקוח לא נפגע", מסכמת גרויסמן-טוב.

פיתוח וייצור בסטנדרטים בינלאומיים
מערכות גילוי וכיבוי האש, גלאי העשן, מערכות כריזת החירום ושאר המוצרים שהחברה מייצרת הינם בפיקוח מכון התקנים הישראלי ונושאים תווי תקן ישראלי מסדרת ת"י 1220 לחלקיו, בנוסף לתקנים בינלאומיים רבים לרבות תקן UL האמריקאי, תקן EN-54 האירופאי, תקן הכיבוי האירופאי EN-12094, תקן GOST הרוסי ועוד. מערכת אבטחת האיכות של טלפייר היא ISO-9001:2015 בפיקוח מכון התקנים הישראלי.